MINI / EXPLORER

O cvičení

Vek: 12-14 mesiacov
Dĺžka trvania: 60 min
Počet miest: 10
Cena: 7 €/hodina
Baby Balance centrum Rafael (207)

Charakter hodiny už je iný oproti cvičeniam v kategóriách MINI, pretože síce budeme rozvíjať všetko od hrubej motoriky až po rozumové schopnosti, ale v MINI lektor veľa pracuje s rodičom – vedieme počas hodiny rozhovory za účelom odovzdania informácií pre maminky a tatinkov, aby vedeli, čo je správne z hľadiska psychomotorického vývinu. V kategóriách EXPLORER už lektor pracuje a komunikuje viac s dieťatkom.

Smerom k vyššiemu veku sú deti schopné fungovať vo väčšom kolektíve. Bábätká by nezvládli toľko rozruchu, ako zvládajú deti od cca 1 roka. Našim zámerom je od tohto veku pracovať vo väčších kolektívoch, aby došlo ku kontaktným situáciám. Deti majú v skupinkách MINI/EXPLORER pohybový boom a idú do celého priestoru. Nie je to ako keď boli ležiacimi babätkami. Pri malom počte by sa tolko nekontaktovali, ako potrebujeme 🙂 Vytvárame chaos, ktorý postupne “upratujeme” a z malých rozlietaných Balansákov sa tak raz stanú veľkí škôlkari, ktorí vedia rešpektovať kamarátov, pani učiteľku či napríklad sedieť v kruhu.

Čo si vziať so sebou na cvičenie

Oblečenie

Na cvičenie je vhodné pohodlné a športové oblečenie pre dieťa aj sprievodnú osobu, ktoré nebráni v pohybe pri cvičení.
Nevhodné je oblečenie z pevných, nepoddajných materiálov (rifle, menčestráky a pod.). Odporúčame legíny, pančušky, tepláčiky a pod.

Obuv

Sú vhodné cvičky, sandále, papučky, tenisky alebo protišmykové ponožky. Je dôležité, aby sa mali deti možnosť vyzuť aj na boso.

Pitný režim

Nezabudnite si so sebou priniesť aj vodu pre seba a dieťa.